Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Podzámčok

Divadelný ochotnícky súbor Podzámčok

Divadelný ochotnícky súbor Podzámčok

 

Kontakt: Marianna Krahulcová, 0907 191 208

Divadelný ochotnícky súbor na Podzámčoku vznikol v roku 1925, kedy sa prvý krát predstavil hrou HROB LÁSKY. Patrí medzi najaktívnejší a najstarší súbor v dedine. Do dnešného dňa naštudoval 43 divadelných hier a odohral množstvo repríz. Predstavenia sa hrali s dedinskou tematikou, nakoľko to bola a stále je tematika ľudom veľmi blízka. Divadlá sa hrávali v miestnom hostinci, v škole, na humnách a v lete vonku v prírode.

Divadelné predstavenia pripravovali p. Donoval, p. Tatranský, Jozef Raniak, Pavel Mojžiš, ktorý viedol aj ľudovú hudbu. Niekoľko divadelných predstavení pripravili p. učiteľka Chlebničanová, Martin Kučera a Juraj Majer. Pekné detské predstavenia pripravila s deťmi aj Ing. Monika Kureková, bývala pracovníčka obecného úradu v Podzámčoku.

S Veľkou popularitou sa stretla obnovená divadelná hra NA MANŽELSKOM FRONTE KĽUD od Ondreja Dubovského pod réžijnym prevedením Anny Babiakovej. S touto úspešnou veselohrou sa prezentovali Podzámockí divadelníci v blízkom a ďalekom okolí. Zúčastnili sa rôznych prehliadok a festivalov na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Súbor získal rôzne ocenenia za herecké výkony, ale aj umiestnenia. Divadelný súbor sa zúčastnil aj viacerých zájazdov k zahraničným Slovákom do zahraničia – Poľska, Rumunska, Juhoslávie.

Druhý voľný diel úspešnej divadelnej veselohry sa volá  NA MANĚLSKOM FRONTE SA ŠTRAJKUJE. S touto úspešnou veselohrou divadelníci zožali  veľké ohlasy a úspechy. Predstavenie s dedinskou tematikou oslovilo obyvateľov, ale aj široké okolie.  S týmto predstavením odohrali 56 divadelných repríz. Zúčastnili sa rôznych divadelných prehliadok a festivalov v Revúcej, Novom Meste nad Váhom, Močenku, Trebišove, Ružomberku, Zvolene, Detve, Hriňovej, Likavke.

Od roku 1995 vznikli v obci folklórne slávnosti, ktorými súčasťou nedeľného popoludnia je divadelné predstavenie.

V auguste 2013 Marianna Krahulcová pripravila s deťmi divadelné predstavenie Sedem kozliatok, s ktorým sa deti ukázali na akcii Podzámčok má talent. Deti ukázali svoj talent a šikovnosť. Predstavenie bolo veselé, zaujalo deti, ale aj dospelých.

Divadelný ochotnícky súbor momentálne pripravuje veselohru s dedinskou tematikou STRAŠIDLO od Ferka Urbánka. Veselohru pripravuje 12 hercov s režisérskou pomocou Dany Karolovej. Premiéra divadelnej veselohry bude v Dk v Podzámčoku 26.6.2016.

Festival Divadelné podzámčie Zvolen 2016

Divadlo v prírode Hontianske Nemce 2016


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
Predpoveď počasia

Za obsah zodpovedá
webmaster


2001370

Úvodná stránka