Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Podzámčok

Podzámocký hokej

10.ročník

V jubilejnom 10.ročníku sa hokejový zápas tešil veľkému záujmu. V samotnom hokejovom zápase sa konal nerovný boj a tak opäť zvíťazili a v tomto roku historicky najvyšším rozdielom Ženatý - Slobodný 11-4.

Odkaz na všetky fotografie z 10.ročníka

9. ročník

8.ročník

Ďalší ročník hokejového zápasu medzi ženáčmi a slobodnými z našej obce sa opäť niesol vo výbornej nálade a zároveň na vysoko-exhibičnej hokejovej úrovni. Slobodní nastúpili do ďalšieho merania síl plný odhodlania, veď mali čo svojim súperom z posledných ročníkov oplácať, keďže sa im už nejakú tu dobu nepodarilo zvíťaziť. Do zápasu vstúpili slobodní aktívne čo sa odzrkadlilo aj na skóre, keď po 2.tretinách viedli 3:2 a konečne sa pre “ZELENÝCH“ rysoval priaznivý výsledok. V tretej tretine avšak taktika „ženáčov“ v podobe „zneškodnenia“ najlepšieho hráča slobodných znamenala narušenie taktiky slobodných a obrat v skóre. Zdecimovaní slobodní dokázali už len skorigovať skóre na konečných 5:6 a na výhru si budú musieť počkať asi až pokým sa neoženia :))) , aspoň tak znel odkaz z tábora našich ženáčov. Prestávky zápasu boli už klasicky k dispozícii pre všetkých korčuliarov.  Hráči opäť mohli analyzovať zápas pri výbornom guľáši a pivku, pri ktorom nechýbalo klasické doberanie a zbrojenie síl na budúci rok.

Tešíme sa už teraz na budúci ročník aj s Vašou účasťou!!!

7.ročník

Koniec roka už tradične patrí hokejovému zápasu ženáčov proti slobodným. Tento rok nebol výnimka a na zimnom štadióne vo Zvolene sa stretlo opäť veľa obyvateľov našej obce na čoraz viac populárnej akcii, aby si buď zahrali hokej, schuti zakorčuľovali alebo len vychutnali atmosféru hokejového zápasu a všetko čo k nemu patrí. Víťazom zápasu, ktorý rozhodoval starosta  sa stali po roku opäť ženáči, ktorí vyhrali 7:5 a opäť odkázali slobodným, že ak chcú zvíťaziť mali by sa oženiť. Samotný zápas mal vysokú úroveň. Prestávky boli využité hlavne našimi najmladšími obyvateľmi - deťmi, ktorých sa zišlo po roku opäť viac. Akcia ako zvyčajne bola zakončená posedením v miestnom pohostinstve kde si všetci svorne pozreli záznam z odohraného stretnutia. Podával sa chutný guľáš, klobásy a jaternice. Tešíme sa o rok už na 8.ročník !!!

hl.rozhodca : Babiak Martin st.

Na zimnom štadióne vo Zvolene sa uskutočnil 6.ročník (celkovo 7. vrátane nultého) športového podujatia "HURÁ PODZÁMOCKÝ HOKEJ . Skvelé podujatie sa opäť tešilo veľkému záujmu nielen samotných hráčov ale aj občanov našej obce počinájúc najmladšími, ktorí si našli cestu na štadión.

Hokejový zápas začal z ostra.  V prvej tretine otvoril po peknej akcii skóre Tomáš Ďurík a druhý gól po chybe súpera pridal Peter Stančík - 2:0.Slobodným určite prišla vhod prestávka, v ktorej klasicky dostal priestor na korčuľovanie každý kto mal so sebou korčule. V druhej tretine pridal gól len Ľubo Bulla a zdalo sa že o víťazovi je rozhodnuté. Slobodní robili čo mohli ale zmohli sa už len na zníženie v 3.tretine na konečných 2:3 . Ženáči oplatili súperovi minuloročnú prehru a tak sa mohli spokojne presunúť do pohostinstva ,kde už tradične na účastníkov čakalo bohaté pohostenie. O výbornú kapustnicu sa postaral Peter Valent. Zvyšok zabezpečili K.Beck st. ,Martin Babiak st., Martin Babiak ml. ,Slavomír Hrčka a Tinka Ďuríková.  Poďakovať treba obzvášť Obci Podzámčok a Občianskemu združeniu "Pre krajší Podzámčok  bez ktorých by sa toto podujatie zorganizovalo len ťažko. Tešíme sa na 7.ročník tohoto skvelého podujatia !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HURÁ PODZÁMOCKÝ HOKEJ - REPORTÁŽ 4.ročník

3.ročník

Pomaly ale isto za stáva v našej obci tradíciou koncoročné podujatie pod názvom  "Hurá Podzámocký hokej  .  Podujatie má za sebou už 3.ročníky a reportáž z každej akcie nájdete na tejto stránke.

Poďakovať je potreba K.Beckovi st. za výborne zvládnuté zorganizovanie všetkých doterajších ročníkov a všetkým kt. sa podieľali čo i len malou mierou na zorganizovaní tejto skvelej akcie.

Na Zimnom štadióne vo Zvolene sa 30.12.2010 uskutočnil 3.ročník
hokejového zápasu „ŽENATÍ vs SLOBODNÍ“ z našej obce Podzámčok

Na Zimnom štadióne vo Zvolene sa 30.12.2010 uskutočnil 4.ročník
hokejového zápasu „ŽENATÍ vs SLOBODNÍ“ z našej obce Podzámčok.
Zápas sa uskutočnil na hlavnej ľadovej ploche,kde sa hrá hokejová extraliga Slovenska.Hralo sa 3 x 25 minút /hrubý čas/ a na záver sa uskutočnili trestné strielania.Bolo to vynikájúce stretnutie,ktorého sa zúčastnilo 19 občanov našej obce, 18 hráčov a 1 rozhodca,medzi hráčmi bola aj zástupkyňa žien obce – Peťa Sluková.Hral aj vnuk pani obchodníčky Grznárovej F.Molnár.Zápas rozhodo-
val osvedčený arbiter „ŠERIF“našej obce Martin Babiak st.,ktorý pripravil
na zápas aj 20 litrov dobrého čaju.Nakoľko z našej obce sme nemali brankárov,
tak sme pozvali zo zvolena„Reného“,čo chytal za bielych a „Rada“za červených.
Zápas skončil nerozhodne 6 : 6 , góly bieli-V.Špánik 2,S.Hrčka,P.Stančík ml., T.Ďurík,F.Molnár. / červení – M.Margoč 5,K.Beck st. Na trestné strielania
vyhralo družstvo bielych za ktorých rozhodol M.BABIAK ml.
A tu sú zostavy oboch mužstiev :

B I E L I – M.Babiak ml. Mir.Babiak, V.Špánik,P.Stančík ml. S.Hrčka,M.Košík,G.Havlík, T.Ďurík ,J.Franka ml.,F.Molnár.

Č E R V E N Í – M.Revák,T.Sluka,J.Sluka,P.Tuček, M.Margoč,P.Sluka, D.Sluka, P.Sluková,K.Beck st.

Pre náhlu nemoc a operáciu sa zápasu nezúčastnil Peťo Parobok „BOŽO“ čo mrzelo jeho aj ostatných aktérov zápasu.Zápasu sa zúčastnilo aj niekoľko verných fanúšikov z našej obce.Skóre zápasu na svetelnej tabuly zdarne obsluhoval „Miško Sluka“. Je škoda ,že sa zápasu nezúčastnilo viac chlapcov a mladistvých,ktorých máme v obci dosť.K dispozícii sme mali 2 hodiny ľadovej plochy,na ktorú nám prispel čiastkou 100,- Eur náš Obecný úrad v Podzámčoku a 50,- Eurami nás zasponzoroval obyvateľ našej obce „IVKO KOŠÍK“,za čo im patrí veľká vďaka. Po zápase sa uskutočnilo posedenie v Pohostinstve „SEVEN DAYS“ u JANKY RANIAKOVEJ,ktorá nám pripravila chutnú pečenú klobásku s hurkou,dobré pivko a kofolu,za čo sa jej chceme touto cestou poďakovať.K posedeniu nám sponzorsky poskytol výbornú údenú tlačenku p.Grajciar z Brezín,ktorú pripravila s cibulkou a octom Marika Becková,ktorá sa tiež s Lenkou Slukovou starali o podávanie čaju počas zápasu na striedačkách. Akcia sa zdarne vydarila ku spokojnosti všetkých zúčastnených a tešíme sa na ďalší ročník,v ktorom by sme chceli mať v bránach svojich občanov. Hokejový zápas nafilmovalo a spracovalo “HOLÁ VIDEOHOME STUDIO“ Podzámčok 161. DVD bude k dispozícii na kopírovanie od 20.1.2011 na Obecnom úrade v Podzámčoku.